22 maja 2024

nadziejeolimpijskie.pl

Polskie Nadzieje Olimpijskie

Tokio 2020, Igrzyska olimpijskie

3 min read

Pozostaje wiele niepewności, czy Olimpiada się odbędzie, ale przygotowania nie ustały, a Japonia nadal jest zaangażowana w organizację Igrzysk Olimpijskich. Olimpijczycy też się poddają i nadal trenują pod to wydarzenie.

Three translucent runners silhouettes over rainbow rings background
W Japonii jest jeszcze wiele śladów wydarzenia, które powinno się odbyć tego lata. Logo olimpijskie jest widoczne w całym Tokio, na przydrożnych banerach, budynkach i niezliczonych produktach na półkach sklepowych. Zawodnicy z drużyn mongolskich i południowo-sudańskich kontynuowali treningi w japońskich miejscowościach wybranych do ostatniego biegu przed igrzyskami. A znicz olimpijski, zastąpiony latarnią, pozostał na wystawie w centrum sportowym w Fukushimie. Gdy pandemia koronawirusa zmusiła świat do zatrzymania się, droga do Tokio również została wstrzymana. Ale ogłoszenie nowych terminów ponownie zaczęło działać, w tym odliczanie olimpijskiego zegara przed głównym dworcem w mieście.

Jednak olimpijczycy nadal trenują i nie ustają w marszu po medale. Ciągle mają nadzieję, że Olimpiada się odbędzie, przecież czekali na nią od kilku lat i ciężko pracowali, żeby dobrze się do niej przygotować.

runner at the start, sports background
Tokijski rząd metropolitalny szacuje, że Igrzyska Olimpijskie przyniosą japońskiej gospodarce 294 miliardy dolarów (USA) w okresie od 2013 r., Kiedy miasto wygrało przetarg, do 2030 r. Ponadto w tym roku spodziewano się, że kraj ten odwiedzi dodatkowo dwa miliony zagranicznych turystów, w porównaniu z 32 milionami w 2019 roku. „W związku z tym stracono pieniądze, tj. spodziewane wydatki w gospodarce od czerwca do września tego roku” – wyjaśnia Leo Lewis, korespondent „Financial Times” z Tokio. „ około trzech miliardów dolarów. Ale te wydatki mogą nastąpić w 2021 r., A także nie będą się działo, ponieważ ludzie w ogóle nie przyjeżdżają do Japonii, więc ta liczba jest trochę fałszywa. Większe pytanie brzmi, jakie dodatkowe wydatki są potrzebne do organizacji Igrzysk w przyszłym roku ”. Większość z 25-miliardowego budżetu została już wykorzystana, w tym przez w dużej mierze sfinalizowane projekty infrastrukturalne, a „szacunki, których Japończycy używają wewnętrznie, mówią, że dodatkowy koszt wynosi od dwóch do sześciu miliardów dolarów”.

Na razie są to pilne codzienne sprawy, ale Tokio 2020 pozostaje ważnym punktem odniesienia, nie tylko czasowym. „Igrzyska olimpijskie mogą być światłem nadziei dla świata w tych niespokojnych czasach, a płomień olimpijski może być światłem na końcu tunelu, w którym obecnie znajduje się świat” – mówi John Coates, który stoi na czele MKOl – powiedziała Komisja Koordynacyjna. „Japonia też potrzebuje marzeń, by pozostać przy życiu”, ponieważ według Lewisa „jeśli za rok przygotowujemy się do fantastycznego odrodzenia Igrzysk, nawet z pewnymi ograniczeniami, to byłaby wielka sprawa”. Priorytetem jest powrót krajów do warunków, które umożliwiłyby im faktyczny udział w przełożonych igrzyskach olimpijskich i „minie trochę czasu, zanim będziemy mogli powiedzieć, czy igrzyska są światłem na końcu tunelu”, w Lewis ‘ słowa. Jeśli jednak pozostaną symbolem nadziei dla ludzi na całym świecie, pandemia nie uda się rzucić trwałego cienia na nasz zbiorowy duch odporności.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.