22 maja 2024

nadziejeolimpijskie.pl

Polskie Nadzieje Olimpijskie

Kuchnia w oddzielnym pomieszczeniu czy może aneks kuchenny? Wybierz mądrze

4 min read
Kuchnia olimpijska z aneksem

Aneksy kuchenne zdecydowanie zawojowały polski rynek nieruchomości – znajdują się one aż w 85% procent nowych mieszkań od deweloperów. Mimo wszystko wiele osób poszukuje tylko i wyłącznie mieszkania z kuchnią znajdującą się w oddzielnym pomieszczeniu.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze czy też bardziej praktyczne. Najbardziej zgodne z prawdą jest stwierdzenie, iż w każdym wypadku trzeba kierować się osobistymi preferencjami oraz możliwościami. Dla niektórych aneks kuchenny będzie spełnieniem marzeń, zaś inni odnajdą się tylko w oddzielnej kuchni.

Rozpatrzenie wszelkich za i przeciw to doskonały punkt wyjścia do dokonania niełatwego wyboru pomiędzy aneksem kuchennym a osobną kuchnią. Dzięki zebraniu ich poniżej z pewnością łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, który z tych dwóch wariantów będzie dla Ciebie i Twoich domowników odpowiedni.

https://ardant.pl/

Ardant - newsletter

Kuchnia w aneksie zapewni więcej przestrzeni

Mieszkania o powierzchni mniejszej niż 50 metrów kwadratowych stanowią od kilkunastu lat większość nowych lokali mieszkalnych w ofercie deweloperów. Logicznym jest więc, że wszystkie pomieszczenia w nich mają raczej niewielki metraż. Nie inaczej jest w przypadku kuchni oraz salonu. Z czasem jednak częste przebywanie w tak małych, wręcz przytłaczających przez brak przestrzeni pomieszczeniach może być dość męczące.

Tymczasem połączenie kuchni z salonem oraz wygospodarowanie zamiast oddzielnego pomieszczenia aneksu kuchennego pozwala uzyskać znacznie bardziej atrakcyjną, optycznie powiększoną przestrzeń. Nawet niewielki salon będzie dzięki takiemu zabiegowi sprawiał wrażenie pomieszczenia o większym metrażu.

Jeżeli kochasz towarzystwo, wybierz wariant z aneksem

Oddzielna kuchnia nierzadko staje się utrapieniem podczas wizyt rodziny i znajomych. Gospodarze nie mogą bowiem poświęcić gościom całego swojego czasu, ale znikają na długo w kuchni, aby przygotować przekąski lub zaparzyć kawę. Również na co dzień osoby przygotowujące posiłki są oddzielone od reszty domowników, którzy w tym czasie spędzają czas w salonie. Problem ten możesz wyeliminować, wybierając mieszkania z aneksem kuchennym.

Dzięki aneksowi kuchennemu będziesz mieć możliwość jednocześnie przygotowywać posiłki i zachować pełny kontakt z osobami, które w danej chwili znajdują się w salonie. Oprócz tego zapracowani rodzice mogą podczas gotowania lub zmywania mieć oko na bawiące się bądź oglądające bajki dzieci. A osoby mające podzielną uwagę mogą nawet, krzątając się w kuchni, zerkać na nadawany właśnie ulubiony serial.

Opcja z aneksem to oszczędność podczas remontu

Jak wiadomo, kuchnia w wydzielonym pomieszczeniu powinna być wyposażona w drzwi, aby można było jak najlepiej ją oddzielić od reszty mieszkania. Jeżeli odbierasz mieszkanie bez ścianek działowych lub planujesz kapitalny remont obejmujący wyburzenie obecnych ścianek wewnętrznych to wariant z oddzielną kuchnią wymagałby również postawienia przynajmniej jednej takiej ścianki, aby pomieszczenie to oddzielić od pozostałych pomieszczeń.

Oczywistym jest więc, że aneks kuchenny w fazie remontowej pozwoli Ci zaoszczędzić na drzwiach, ościeżnicy, klamkach oraz ściankach działowych. Dodatkowo zyskać można w ten sposób sporo cennego miejsca w przedpokoju, w którym nie trzeba już wygospodarowywać przestrzeni na drzwi do kuchni.

Jeśli lubisz porządek – osobna kuchnia to coś dla Ciebie

Codziennie gotując dla rodziny, przygotowując posiłki na wynos i przyjmując gości niemożliwym jest przez cały czas utrzymywać w kuchni perfekcyjny porządek Jeżeli przez kuchenny bałagan czujesz się niekomfortowo i nie chcesz, aby widok brudnych garnków i patelni psuł wystrój salonu czy przedpokoju, zdecydowanie odrzuć aneks kuchenny na rzecz kuchni w oddzielnym pomieszczeniu.

Dzięki temu, że osobna kuchnia będzie wyposażona w drzwi jak każde inne pomieszczenie, możesz je po prostu zamknąć i nie patrzeć na bałagan, którego nie masz na razie czasu posprzątać. Będziesz mieć też możliwość ukryć rozgardiasz przed gośćmi, co na pewno docenisz zwłaszcza podczas nagłych czy niezapowiedzianych wizyt.

Wydzielona kuchnia to ładniejszy zapach w mieszkaniu

Istnieje wiele pysznych produktów i potraw, których intensywny zapach rozchodzący się całym mieszkaniu nie każdemu odpowiada. Smażone ryby, sery pleśniowe czy też kiszona kapusta to tylko niektóre z nich. W przypadku występowania w mieszkaniu aneksu kuchennego aromaty te roznoszą się nie tylko po salonie, ale i po wszystkich innych pomieszczeniach.

Oddzielna kuchnia to najlepszy sposób, aby ustrzec się tych problemów – dzięki szczelnemu zamknięciu drzwi wszelkie przykre zapachy nie wydostaną się na zewnątrz. Oprócz tego możesz w takiej sytuacji wybrać nieco mniej wydajny, a tym samym tańszy, okap kuchenny.

Tak dla oddzielnej kuchni, jeśli zależy Ci na ciszy

Oczywistym jest, że wspomniany powyżej okap kuchenny generuje naprawdę spory hałas. Głośno pracują też takie urządzenia kuchenne jak mikser, młynek do kawy, blender czy też malakser. Jeśli często sięgasz po tę sprzęty w czasie gotowania, bez wątpienia lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie osobna kuchnia.

Oddzielona od salonu przynajmniej ścianką działową, a najlepiej wyposażona w pełnoprawne drzwi kuchnia sprawi, że wszelkie hałasy z niej dobiegające nie będą przeszkadzać Twojej rodzinie. Mniej głośnych dźwięków w mieszkaniu to bardzo ważna kwestia, jeśli w Twoim mieszkaniu będą mieszkać małe dzieci, zwierzęta lub osoby starsze.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.