16 kwietnia 2024

nadziejeolimpijskie.pl

Polskie Nadzieje Olimpijskie

Największe turnieje e-sportowe na świecie

3 min read
największe imprezy e-sport

Turniejów z dziedziny sportu elektronicznego jest wiele, a wszystkim towarzyszą ogromne emocje. Spośród wszystkich wydarzeń na uwagę szczególnie zasługują największe i najważniejsze turnieje, które oglądają ludzie na całym świecie.

Turnieje e-sportowe odbywają się na całym świecie: w Los Angeles, Las Vegas, Katowicach, Tokio, Kolonii czy Berlinie. Zmagania drużyn oglądają miliony widzów na całym świecie, a stadiony zapełnione są po brzegi. Na co zwrócić uwagę, aby nie przegapić najważniejszych wydarzeń?

Najpopularniejsze turnieje e-sportowe na świecie

Wkraczając w świat e-sportu warto mieć na uwadze, że każda gra ma swoje własne prestiżowe turnieje. Tak samo jak w sporcie tradycyjnym mistrzostwa dzielą się na takie dyscypliny jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, tak samo rywalizacja elektroniczna rozróżniana na podstawie tytułów gier.

Mistrzostwa Świata w League of Legends

Czyli popularne Worldsy, jak zwykli je nazywać gracze. Pierwsze Mistrzostwa Świata zostały rozegrane w 2011 roku i od tamtej pory nieustannie zyskują na popularności. W Polsce kibice najchętniej oglądają mecze, w których występuje reprezentant Polski: Marcin „Jankos” Jankowski.
Zmagania drużyn w League of Legends na tych prestiżowych rozgrywkach śledzą dziesiątki milionów fanów z całego świata.
Pula nagród w Worldsach 2020 wyniosła blisko 40 milionów dolarów, a rozgrywki odbywają się każdego roku w innym mieście Ameryki, Europy i Azji.

Intel Extreme Masters

Wydarzenie, o którym słyszał każdy polski gracz. To właśnie na finałach IEM można spotkać największe drużyny ze świata, popularnych streamerów, komentatorów e-sportowych, influencerów, dziennikarzy, cosplayerów i biznesmenów. Intel Extreme Masters zyskało sławę w Polsce dzięki corocznym rozgrywkom i wydarzeniom organizowanym w Katowickim Spodku.
IEM jest serią rozgrywek podzielonych na sezony. Gospodarzami wydarzenia są takie miasta jak Katowice, Los Angeles, Dubaj, Seul, Oakland czy Montreal.

The International

Turniej organizowany przez Valve, czyli producenta takich gier jak Counter Strike, Half Life czy Dota 2 i to właśnie te tytuły można znaleźć na mistrzostwach.
Organizowane nieprzerwanie od 2011 roku cieszą się ogromną popularnością w środowisku e-sportowym. Aktualnie nie bierze w nich udziału żaden Polak.
W zmaganiach i walce o finał bierze udział 16 do 18 drużyn z całego świata. Tylko najlepsi mają szansę wspiąć się na szczyt i zyskać sławę oraz ogromną nagrodę. Pula nagród na The International przekracza 30 milionów dolarów.

Rozgrywki rangi Major w Counter Strike: Global Offensive

Prestiżowe Mistrzostwa Świata, które organizowane są dwa razy w roku, a Polska często jest gospodarzem. Wydarzenie odbywa się w naprzemiennie w Katowicach i Krakowie.
Chociaż jest to bardzo popularny i oblegany turniej, pula nagród oscyluje zaledwie w granicy miliona dolarów. Nie mniej chętnych nie brakuje, a na Mistrzostwa zjeżdżają gracze z całego świata. Na tym tle szczególnie wyróżniają się Duńczycy, Szwedzi i Brazylijczycy.

Jakie turnieje warto oglądać?

W sieci dostępnych jest wiele streamów z aktualnych wydarzeń e-sportowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W tej roli zdecydowanie przoduje Twitch.tv, który oferuje bieżące informacje oraz nagrania z wydarzeń e-sportowych z całego świata.
Często są tam streamowane takie wydarzenia jak Polska Liga E-sportowa, ESL Mistrzostwa Polski czy Ultraliga. Warte uwagi są również relacje i nagrania profesjonalnych graczy, którzy prywatnie dzielą się swoimi rozgrywkami.
Dobrze jest mieć rękę na pulsie i wyczekiwać najpopularniejszych turniejów, które zawsze przysparzają ogromnych emocji i przyciągają miliony widzów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.